Līdzjutēji klātienē varēs apmeklēt Pasaules čempionātu hokejā

Beidzot un šķiet, ka pat neticami, bet Latvijas valdība pieņēmusi kārtību, kādā līdzjutēji varēs apmeklēt pasaules čempionāta spēles klātienē. Savukārt turnīra rīkotāji nosaukuši biļešu cenas attiecīgajām spēlēm. Skaidrs, ka tās nebūs tās lētākās. Biļetes uz Rīgā notiekošā pasaules hokeja čempionāta spēlēm maksās sākot no 110 eiro. Tā sestdienas preses konferencē paziņoja turnīra rīkotāji.

Līdzjutēji klātienē

Līdzjutēji klātienē

Atbilstoši ceturtdien Ministru kabineta lemtajam skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1. jūnija. Šajā dienā mūsu hokejisti cīnīsies pret Vācijas izlasi.

Rīkotāji lēmuši, ka uz apakšgrupu pēdējām spēlēm biļetes maksās 110 eiro. Savukārt uz ceturtdaļfināliem – 165 eiro, uz pusfināliem – 220 eiro, uz spēli par trešo vietu – 280 eiro, bet uz finālu – 340 eiro.

Valdības pieņemtie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz sekojošo. Hokeja čempionāta spēles varēs skatīties tie cilvēki, kuriem ir sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir vakcinēts pret Covid-19 infekciju. Kā arī ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. AstraZeneca gadījumā – no 22 līdz 90 dienām pēc vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras ir pārslimojušas Covid-19.

Skatītājiem biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu. Un, protams, arī vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Tā kā biļešu kontrolieriem atbildīgs darbs priekšā.

Personalizēta ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, tāpēc nekāda mānīšanās te nesanāks un nemaz nav vajadzīga.

Loģiski arī tas, ka skatītājiem visa spēles laikā būtu jālieto mutes un deguna aizsegi. Arī atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē Arēna Rīga nevarēs pārsniegt 2660 personas. Olimpiskajā sporta centrā šis skaits nevarēs pārsniegt 1058 personas.

Jāsaka, ka šis ir drosmīgs solis un mēs īsti līdz pēdējam brīdim neticējām, ka tas tiešām varētu notikt. Ierobežojumi Latvijā ļoti lēni sāk mazināties un šķita, ka klātienes spēļu skatīšanās jau nebūs tas, ko valdība varētu atļaut. Tomēr veselais saprāts ņēma virsroku un vismaz pēdējā spēlē varēsim mūsējos atbalstīt kā nākas.

Jā, biļešu cenas ir augstas. Bet, ja ņemam vērā, cik maksātu aizbraukt uz čempionātu kaut kur ārzemēs, maksāt par visu spēļu biļetēm utt., tad 100 eur nemaz neliekas tikt daudz. Spēlētājiem atbalsts ir vajadzīgs. Mājas sienas, māju sajūta un tad arī savējie līdzjutēji. Īsti līdzjutēji, īsti cilvēki. Mēs no sirds priecājamies un ceram, ka Arēnā atļautais vietu skaits tiks piepildīts līdz maksimumam.

Nu ko, tiekamies tad 1. jūnijā un ceram, ka šī nebūs pēdējā spēle Latvijai šī gada Pasaules čempionātā hokejā. Turam īkšķus un uz tikšanos!