Latvijas hokeja lielā uzvara

Latvijas hokeja izlasei ir bijuši dažādi laiki. Labāki un sliktāki, bet laikam jau diemžēl vairāk sliktāki. Ir piedzīvotas daudzas lieliskas uzvaras, aizraujoši zaudējumi papildlaikā vai bullīšos, kā arī sāpīgi zaudējumi, kad vārti birst kā lietus. Toties šī gada Pasaules čempionātā hokejā mūsu valsts izlase patiešām pārsteidza. Puiši nokļuva līdz pusfināla cīņām, kur spraigā spēlē piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas hokeja izlase pamatturnīrā

Pasaules čempionātu, kas šogad norisinājās Dānijā, mūsu valstsvienība sāka ar uzvaru par Norvēģijas hokejistiem. Aizraujošās spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 2:2. Pagarinājumā talantīgais Rūdolfs Balceris izrāva Latvijai lielisku uzvaru ar rezultātu 3:2. Pagarinājumā varonis bija tieši tas, kurš mūsu izlases sastāvā pats pirmais izcēlās ar vārtu guvumu. Otros vārtus mūsu izlases rindās guva Ābols.

Nākamā spēle, kas bija pret Somijas izlasi, izvērtās pagalam nelaimīga. Cietām kārtīgu sagrāvi ar pamatīgu vārtu guvumu, proti, 8:1. Vienīgos vārtus mūsu izlases rindās guva Rihards Bukarts.

Arī nākamā spēle nāca ar kārtīgu vārtu guvumu, bet šoreiz par labu mums. Spēlē pret Dienvidkorejas izlasi Latvija uzvarēja ar rezultātu 5:0. Ar divu vārtu guvumu izcēlās Roberts Bukarts, pārējos vārtus guva Meija, Ķēniņš un Balcers.

Spēle pret ASV patiešām bija nervus kutinoša. Rādījām lielisku sniegumu, tomēr papildlaikā piedzīvojām zaudējumu ar 2:3. It kā sāpīgs zaudējums, tomēr patīkami apzināties, ka spējam parādīt cienīgu sniegumu pret tādas lielvalsts kā ASV. Latvijas izlases rindās skaistus vārdus guva Balinskis un Džeriņš.

Ceļš uz ceturtdaļfinālu

Svarīga spēle ceļā uz ceturtdaļfinālu tika aizvadīta pret Vācijas izlasi. Mūsu valstsvienības puiši pieveica vācu spēlētājus ar pārliecinošu rezultātu 3:1. Ar labu spēli īpaši izcēlās Rodrigo Ābols, kurš tika novērtēts arī no trenera puses un atzīts par labāko spēlētāju. Spēlē pret Vāciju vārtus guva Ķēniņš, Galviņš un Džeriņš.

Spēle par ceturtdaļfinālu

Noslēdzošā pamatturnīra un izšķirošā spēle par ceturtdaļfinālu bija ar Dānijas izlasi. Viņiem šī spēle bija tikpat nozīmīga kā mums. Tomēr mēs izrādījāmies spēcīgāki. Spēle neizceļas ar kārtīgu vārtu guvu. Elvim Merzļikinam sausā spēle, bet Dānijai vieni zaudēti vārti, kurus guva Andris Džeriņš.

Ceturtdaļfināls pret Zviedriju

Šī spēle bija īsts komandas cīniņš. Par mūsu izlases sniegumu ir lepns gan treneris, gan visa valsts. Tik spraigu un skaistām emocijām piepildītu spēli mēs sen bijām pelnījuši. Vienīgi žēl, ka veiksme tomēr bija stiprinieku zviedru pusē. Čempioniem piekāpāmies ar rezultātu 2:3.

Paldies izlasei par lielisku sniegumu un ar nepacietību gaidīsim nākamo čempionātu!